Velkommen til
Barløseborg Golfklub
Gæster Medlemmer Erhverv Ny Spiller

Sponsorer

Kalender overblik

Juli 2017

M T O T F L S
26 27 28 29 30 01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01 02 03 04 05 06

Se alle ≫

Banestatus

9-huls:

Åben

18-huls:

Åben


Banestatus:

Hver mandag er 9 huls PAY & PLAY banen lukket mellem kl. 18.00-20.00.
- Ret nedslagsmærker op
- Tag en Pitch Fork med på banen
Se mere under Banen/Baneinfo.

Barløseborg Video

Her finder du bestyrelsen for Barløseborg Golfklub. Du er velkommen til at kontakte bestyrelsen med dine spsørgsmål, ris eller ros eller bare for at få en snak om klubben.

Formand

 

Arne Jakobsen

 Arne Jakobsen  

E-mail: formand@bbgolf.dk
Mobil: 4061 1414

Ansvarsområder:

  • Sekretariatet
  • Kommunikationsudvalg
  • Sponsorudvalg
     

Næstformand

 

Erik Christiansen

 Erik Christiansen  

E-mail: erik@bbgolf.dk 
Mobil: 4026 1876

Ansvarsområder:

  • Regel- og Handicapudvalg
  • Regionsgolf
  • Onsdagsherrer
     

Kasserer

 

Gitte Stentebjerg

 Foto på vej  

E-mail: kasserer@bbgolf.dk 
Mobil: 2294 6512

Ansvarsområder:

  • Turneringsudvalg
  • Tirsdagsdamer
     

Bestyrelsesmedlem

 

Palle Dinesen

 Palle Dinesen  

E-mail: palle@bbgolf.dk 
Mobil: 2946 9265

Ansvarsområder:

  • Elite- og Sportsudvalg
  • Baneudvalg
     

Bestyrelsesmedlem

 

Michael Nielsen

 Foto på vej  

E-mail: michael@bbgolf.dk 
Mobil: 2751 7410

Ansvarsområder:

  • Medlemshvervningsudvalg
  • Golfens dag
  • Åbent hus arrangementer
     

Bestyrelsesmedlem

 

Gurli Andersen

 Gurli Andersen  

E-mail: gurli@bbgolf.dk 
Mobil: 2369 8092

Ansvarsområder:

  • Begynderudvalg
  • Kaninklubben
  • Seniorklubben
     

Bestyrelsesmedlem

 

Susanne Nielsen

 Foto på vej  

E-mail: susanne@bbgolf.dk 
Mobil: 2633 0164

Ansvarsområder:

  • Juniorudvalg
  • Par & Mix golf